KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14246524
nr 1424 6524
Nicky Sahlström
(1853-1932), Sverige
Signerad, daterad 1901. Akvarell, bildmått: 18x27cm, yttermått inklusive ram: 20x30cm
Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:03:20
200 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
Nicky Sahlström
Läs mer om Nicky Sahlström